PŘIPRAVUJEME

WIND STRATEGY

David Houghton a Fiona Campbell

Vítr je pánem jachtaře. A díky téhle knize pochopíte, jak jej zkrotit.


Vychází v říjnu 2018

Bylo to jako kouzlo. A přitom jsem využil jednoduchou znalost větru, který se točil doleva kolem středu tlakové níže, která se nacházela prakticky nad námi.  Díky tomu jsem poměrně přesně věděl, kdy vítr zesílí, zeslábne a kdy se kam stočí. Plavba na plachty tak byla navzdory hrozivým mrakům kolem obzoru docela klidná. Ale na ostatní to působilo jako kouzlo a po zbytek týdne jsem se slunil v jejich obdivu. Bylo to moc příjemné. Pro posádku jsem se už napořád stal expertem na vítr. (Přeplavba z Lefkády do Patrasu, léto 2018)

VYUŽIJTE ZNALOSTI, ABY PRACOVALY PRO VÁS!

Chcete mít o stavu výroby knihy pravidelné informace?
Připravujeme i levnější předobjednávku! Vložte email.

Vložením mailu souhlasíte s tím, abychom vám dle zásad GDPR zaslali informace a výhodnou nabídku k objednání knihy WIND STRATEGY, a také s tím, abychom vám čas od času zasílali podobné informace týkající se jachtingu a jachtařských knih našeho nakladatelství. Ze seznamu je možné se kdykoliv odhlásit. K nahlédnutí Obchodní podmínkyOchrana osobních údajů v souladu s GDPR.

“Počasí je vícerozměrné a jen zřídka kdy pochopitelné. Kniha Fiony a Davida však dokáže komplikované věci učinit pochopitelnými. Pokaždé, když knihu vezmete do ruky, získáte další a další znalosti, a já vám garantuji, že takhle publikace zlepší vaše schopnosti plachtění tak jako žádná jiná."

- Ian Walker

V KNIZE NAJDETE

Námořnický vítr

Vlivy pobřeží a ostrovů

Vlivy pohoří a vodních ploch

Vše o bríze

Bríza a gradientní vítr

Gradientní vítr u pobřeží

Západ slunce a jeho vliv na vítr

Odpolední vítr

Gravitační vlnění a katabatický vítr

Co říkají oblaka?

Větrné překážky a jejich vliv na plavbu