ZTRACENO VE VLNÁCH

Dramatické příběhy plachetnic ztracených na moři mezi lety 2004-2013.
Poučte se z příběhů ostatních!

0
Stránek
0
Příběhů
0
Fanoušků

Fascinující sbírka 45 dramatických příběhů plachetnic ztracených na moři, vyprávěné přímými účastníky (ne bohužel vždy). Každý rok se na moři ztratí stovky plachetnic a znát podrobně jejich osud je pro jachtaře velmi důležité. Poučení, které pro jachtaře taková četba skýtá nelze docenit a může zachraňovat i životy.

V knize čtenář najde téměř půl stovky příběhů včetně smutně proslulé tragédie plachetnice Ouzo, kterou beze stopy potopil obří trajekt Pride of Bilbao, příběhu Hooliganu V, nebo i záchrany posádky Petea Gosseho z obřího katamaránu Team Philips.

V knize jsou případy požárů, převrácení lodi, navigačních chyb, zlomení stěžně, selhání posádky a dalších situací s fatálními následky. Je až překvapivé, jak se z malé chyby dokáže vyvinout velká tragédie a každý, opakujme KAŽDÝ, kdo se vydává na moře by tyto příběhy měl znát, aby se z nich poučil a zabránil tak jejich opakování.

V KNIZE NAJDETE

Kolize

Kolize s jinou lodí bývá fatální nehoda často s fatálními následky.

Selhání techniky

Ztráta kýlu, stěžně nebo závada v takeláži změní plavbu na zlý sen.

Když bouře udeří

Špatné počasí a drsné moře prověří kvalitu námořníků jako nic jiného. Ne všichni ale v takové zkoušce obstojí.

Chybná navigace

Budete překvapení, jak často i dnes, v době GPS dochází k selhání navigačních postupů. A to i u zkušených kapitánů.

Oheň a exploze

Noční můra všech skiperů a posádek. Nechtěje být v kůži těch, co to zažili.

Když vás vleče jiná loď

Myslíte, že když vás vlečou, tak máte vyhráno? Ani omylem! Přečtěte si jak dopadli ti, kteří mysleli, že už jsou v bezpečí.

Po přečtení knihy budou vaše plavby výrazně bezpečnější a vy budete lepším kapitánem nebo členem posádky.

UKÁZKA KAPITOLY Z KNIHY

Zadejte svůj e-mail a my vám pošleme jednu kapitolu knihy zdarma ve formátu PDF.

Tato možnost zatím není k dispozici. Zadejte svůj email a my vám kapitolu pošleme hned, jak bude od překladatele a redaktora hotová.

Vložením mailu souhlasíte s tím, abychom vám dle zásad GDPR zaslali informace a výhodnou nabídku k objednání knihy COLREG, a také s tím, abychom vám čas od času zasílali podobné informace týkající se jachtingu a jachtařských knih našeho nakladatelství. Ze seznamu je možné se kdykoliv odhlásit. K nahlédnutí Obchodní podmínkyOchrana osobních údajů v souladu s GDPR.

CO O KNIZE ŘÍKAJÍ

Strhující čtení
Boat Mart
Živě a čtivě napsaná kniha poučná pro námořníky všeho druhu
AVS Marine

Paul Gelder

AUTOR
Dlouholetý redaktor slavného britského magazínu Yachting monthly, zapálený jachtař, který se plavil na mnoha typech jachet - od klasické proslulé Gypsy Moth IV, přes závodní oceánské racery až po rodinné plachetnice.